Vaření

Kde, jak a v případě, že osoba, která vaří jídlo, které jíte, je někdo blízko vás nejsou méně důležité než na kvalitu a povahu potravin jako celku. Maso ze zvířat chovaných v normálních podmínkách - volně, s dobré jídlo je mnohem užitečnější než maso zvířete, které je vznesenou v nelidských podmínkách a který je nacpaná kdo ví co. Ovoce a zelenina, které jsou zpracovány s tunami chemikálií mají různé nutriční hodnotu a chuť než ty, které se pěstují bez nadměrného zásahu člověka.

Když někdo blízko vás, nebo vy sami, je vařit jídlo, které jíte, je normální, aby to nejlepší v desce, a to iv případě dát něco navíc, bude procházet vaše ruce, budete sami nosit vědomé odpovědnosti za to. U potravin vařených společnostmi a podniky jako výrobek ve velkém množství pro mnoho lidí, nevíte, co to je v tom, i když je to vztahuje tisíce standardů na papíře.

Ovoce a zelenina, které nemají žádný standardizovaný formulář, je nejen to, že je pravděpodobné, že obsahují více nutriční hodnotu, ale jsou levnější.

Má masné kořist, která prochází váš domov? Normální jídlo trvá jeden týden, s - většinu času stát v chladničce, ovoce začne zhoršovat, a chléb ztvrdne na týden, a druhá je již plesnivý. Co se stane s vaší jídlo?

Myslíte si, pohled na celou dobu životnosti výrobků? A kromě toho Myslíte si, že to, co je celková trvanlivost - měsíc - rok ?! Existují výjimky, ale jako delší trvanlivosti potravin, musí být podezřelá o kvalitě nutričních vlastností.

Ano, příprava potravin vyžaduje čas, ale tentokrát se vrací na zdraví a energie. Chcete-li smažené brambory a musíte je kůra, nakrájejte, smažíme, vyčistit nádobí poté. Místo toho, aby všechny ty loket tuk si můžete koupit brambory od rychlých potravních řetězců a jíst dvě jídla denně, 7 dní v týdnu. Dokonce i ignorovat, co brambory se používají a jak jsou připraveny, zvažte, zda je to stojí za to. Možná, že je tu důvod nějaké jídlo se vaří pomaleji, a máte menší vnitřní motivaci vařit a připravovat je, a děláte to podle toho méně. Možná, že jídlo není tak užitečný, nebo je jednoduše užitečné v menším množství.

A co si myslíte o zmrazené nebo předvařená jídla? Pokud máte na výběr potravin, které zůstalo po několik měsíců v mrazničce, nebo ten, který je v poslední době roztrhaný ze zahrady, kterou byste si vybrali? První může být připraven po dobu pěti minut v mikrovlnné troubě a mají stejnou chuť jako sekundu, ale má stejnou nutriční hodnotu? Pochybuji.

Podíl
Přidat komentář
Publikace týkající se aktuální