Maisto gaminimas

Kur, kaip, ir jei asmuo, kuris ruošia maistą, kurį valgome, yra kas nors šalia jūsų yra ne mažiau svarbus, nei kokybę ir pobūdį maisto kaip visuma. Mėsa iš iškeltų normaliomis sąlygomis gyvūnų - laisvai, su geras maistas yra labiau naudingas nei gyvūno mėsos, kuri yra pakelta nežmoniškomis sąlygomis ir kuri yra prikimštas, kuris žino ką. Vaisiai ir daržovės, kurie apdoroti su tonų chemikalų turi skirtingą maistinę vertę ir skonį, nei auginami be didelių žmogaus įsikišimo.

Kai kas nors šalia jūsų arba jūs patys yra virėjas maistą valgyti, tai yra normalu įdėti geriausias plokštelės, ir net jei jūs įtraukėte kažką papildomai, ji bus perduota per savo rankas, jūs patys atliks sąmoningą atsakomybę už tai. Dėl maisto virti įmonių ir korporacijų kaip dideliais kiekiais daug žmonių produktas, jūs nežinote, kas tai yra tai, net jei ji taikoma tūkstančius vienetų standartus ant popieriaus.

Vaisiai ir daržovės, kurie nėra standartizuota forma yra ne tik, kad jis gali būti daugiau maistinės vertės, tačiau yra pigesnis.

Ar mėsos grobio, kad eina per jūsų namuose? Normalus miltai trunka vieną savaitę, su - didžiąją laiko stovi šaldytuve, vaisiai pradeda blogėja, ir duona sukietėja per savaitę, ir, antra, jau neapipelytų. Kas atsitinka su jūsų maistą?

Ar jums žvilgsnis naudingo tarnavimo produktų? Ir be to Ar manote, kas yra bendro galiojimo laikas - per mėnesį - per metus ?! Yra išimčių, bet taip ilgesnį tinkamumo laikas maisto, turite būti labiau įtartinas apie maistines savybes kokybę.

Taip, maisto ruošimas užima daug laiko, bet šį kartą grįžta į sveikatos ir energijos. Kad Keptos bulvės turite juos žievelės, supjaustyti juos, mailius juos, išvalyti patiekalų vėliau. Vietoj visų, kad sunkus darbas galite pirkti bulves iš greito maisto grandinės ir valgyti du kartus per parą, 7 dienas per savaitę. Net ignoruoja tai, ką bulvės yra naudojami ir kaip jie yra pasirengę, apsvarstyti, ar verta. Gal ten priežasties kai maistas yra virti lėčiau, ir jūs turite mažiau vidaus paskata maistą ir parengti juos, ir tu darai tai atitinkamai mažiau. Gal maistas yra ne taip naudinga, ar tai yra tiesiog naudinga mažesniais kiekiais.

Ir ką jūs manote apie šaldytų arba apvirti patiekalų? Jei jūs turite pasirinkti maistą, kuris stovėjo mėnesius į šaldiklį arba vienas, kad yra neseniai suplėšyti iš sodo, kuri pasirinkti? Pirmasis gali būti paruoštas penkias minutes mikrobangėje ir turi tą patį, kaip ir skonį sekundę, bet turi tą pačią maistinę vertę? Aš abejoju.

Dalis
Pridėti komentarą
Leidiniai, susiję su dabartinės