Kuchyne

Kde, ako a v prípade, že osoba, ktorá varí jedlo, ktoré jete, je niekto blízko vás nie sú menej dôležité ako na kvalitu a povahu potravín ako celku. Mäso zo zvierat chovaných v normálnych podmienkach - voľne, s dobré jedlo je oveľa užitočnejšie než mäso zvieraťa, ktoré je položená v neľudských podmienkach a ktorý je prešpikovaná kto vie čo. Ovocie a zelenina, ktoré sú spracované s tonami chemikálií majú rôzne nutričnú hodnotu a chuť ako tie, ktoré sa pestujú bez nadmerného zásahu človeka.

Keď niekto blízko vás, alebo vy sami, je variť jedlo, ktoré jete, je normálne, aby to najlepšie v doske, a to aj v prípade dať niečo navyše, bude prechádzať vaše ruky, budete sami nosiť vedomé zodpovednosti za za to. Pri potravinách varených spoločnosťami a podniky ako výrobok vo veľkom množstve pre mnoho ľudí, neviete, čo to je v tom, aj keď je to vzťahuje tisíce štandardov na papieri.

Ovocie a zelenina, ktoré nemajú žiaden štandardizovaný formulár, je nielen to, že je pravdepodobné, že obsahujú viac nutričnú hodnotu, ale sú lacnejšie.

Má mäsové korisť, ktorá prechádza váš domov? Normálne jedlo trvá jeden týždeň, s - väčšinu času stáť v chladničke, ovocie začne zhoršovať, a chlieb stvrdne na týždeň, a druhá je už plesnivý. Čo sa stane s vašou jedlo?

Myslíte si, pohľad na celú dobu životnosti výrobkov? A okrem toho Myslíte si, že to, čo je celková trvanlivosť - mesiac - rok?! Existujú výnimky, ale ako dlhšie trvanlivosti potravín, musí byť podozrivá o kvalite nutričných vlastností.

Áno, príprava potravín vyžaduje čas, ale tentoraz sa vracia na zdravie a energie. Ak chcete vyprážané zemiaky a musíte je kôra, nakrájajte, smažíme, vyčistiť riad potom. Namiesto toho, aby všetky tie lakeť tuk si môžete kúpiť zemiaky od rýchlych potravinových reťazcov a jesť dve jedlá denne, 7 dní v týždni. Dokonca aj ignorovať, čo zemiaky sa používajú a ako sú pripravené, zvážte, či je to stojí za to. Možno, že je tu dôvod nejaké jedlo sa varí pomalšie, a máte menšiu vnútornú motiváciu variť a pripravovať ich, a robíte to podľa toho menej. Možno, že jedlo nie je tak užitočný, alebo ich jednoducho užitočné v menšom množstve.

A čo si myslíte o mrazené alebo predvarená jedla? Ak máte na výber potravín, ktoré zostalo po niekoľko mesiacov v mrazničke, alebo ten, ktorý je v poslednej dobe roztrhaný zo záhrady, ktorú by ste si vybrali? Prvý môže byť pripravený po dobu piatich minút v mikrovlnnej rúre a majú rovnakú chuť ako sekundu, ale má rovnakú nutričnú hodnotu? Pochybujem.

Nátierka
Pridať komentár
Publikácie týkajúce sa aktuálnej