בישול

איפה, איך ואם האדם שמבשל את האוכל שאתם אוכלים הוא מישהו קרוב אליך הוא לא פחות חשוב מהאיכות וטיבו של המזון בכללותו. בשר מבעלי החיים שגודלו בתנאים רגילים - באופן חופשי, עם אוכל טוב הוא שימושי יותר מאשר הבשר של בעל חיים שגדל בתנאים לא אנושיים ואשר עמוס במי יודע מה. יש פירות וירקות שמעובדים עם טונות של כימיקלים ערך תזונתי שונה ולטעום מאלה גדלו ללא התערבות אנושית מוגזמת.

כאשר מישהו קרוב אליך או שאתה עצמך הוא לבשל את המזון שאתם אוכלים, זה נורמלי לשים הטוב ביותר בצלחת, וגם אם אתה מכניס משהו נוסף, זה יהיה עבר תחת הידיים שלך, אתה בעצמך לשאת באחריות מודעת ל את זה. למזון המבושל על ידי חברות ותאגידים כמוצר בכמויות גדולות עבור הרבה אנשים, אתה לא יודע מה זה בזה, גם אם הוא מכוסה אלפי תקנים על נייר.

פירות וירקות שאין להם טופס סטנדרטי הוא לא רק שזה עלול להכיל ערך תזונתי יותר, אך זולים.

האם שלל הבשר שעובר את הבית שלך? ארוחה נורמלית נמשכת שבוע אחד, עם - רוב הזמן עומד במקרר, הפירות מתחילים להתדרדר, והלחם מתקשה במשך שבוע, והשנייה היא כבר עבשה. מה קורה לאוכל שלך?

האם אתה מעיף מבט באורך החיים השימושיים של מוצרים? וחוץ מזה האם אתה חושב מה הוא חיי המדף הכולל - חודש - שנה ?! יש יוצאים מן הכלל, אלא כחיי מדף ארוכים יותר של מזון, אתה חייב להיות יותר חשדן ללגבי האיכות של המאפיינים התזונתיים.

כן, הכנת מזון לוקחת זמן, אבל הפעם חוזר לבריאות ואנרגיה. כדי להפוך תפוחי אדמה מטוגנות אתה חייב לקלף אותם, לחתוך אותם, מטגן אותם, כדי לנקות את הכלים אחר כך. במקום כל שגריז המרפק אתה יכול לקנות תפוחי אדמה מרשתות מזון מהירים ולאכול שתי ארוחות ביום, 7 ימים בשבוע. אפילו מתעלם ממה שתפוחי האדמה משמשים וכיצד הם מוכנים, לשקול אם כדאי. אולי יש סיבה קצת אוכל מבושל לאט יותר ויש לך פחות תמריץ פנימי לבשל ולהכין אותם, ואתה עושה את זה בהתאם פחות. אולי האוכל הוא לא כל כך שימושי, או שזה פשוט שימושי בכמויות קטנות יותר.

ומה אתה חושב על הארוחות הקפואות או מבושלות מראש? אם אתה צריך לבחור מזון שעמד במשך חודשים במקפיא או אחד שנקרע לאחרונה מהגינה, שהיית בוחר? הראשון עשויים להיות מוכן לחמש דקות במיקרוגל ויש לו הטעם כמו השני, אבל יש לו את אותו הערך תזונתי? אני בספק.

מניות
הוסף תגובה
פרסומים הקשורים לנוכחי