Nazwa :

Wapń

Grupa : Minerały

Ciało ludzkie zawiera około 1-2 kg wapnia znajdujące się w kości i zębów.Mniejsza część ma płynów i komórkowych struktur ciała. Duża część kości jest stale aktualizowana. Codziennie od nich i odrestaurowany 700-800 miligramów wapnia.

Główną funkcją wapnia jest dostarczenie tworzenie kości - to jest elementem konstrukcyjnym, który określa swoją wytrzymałość i gęstość. Ponadto, mineralne wykonywać inne funkcje życiowe organiczne - uczestniczy w nerwowego pobudliwość i skurczu mięśni, jak również od aktywności mięśniowej serca. Gdy ilość wapnia w codziennej diecie nie jest wystarczająca, pod ścisłą kontrolą układu hormonalnego, organ zamawiający przedmioty z kości.

Głównym źródłem wapnia jest żywność.Część, która przechodzi z jelita do płynów ustrojowych jest absorbowana biologicznie wapnia przez organizm. Element jest pochłaniana przez różnych produktów. Na przykład, w szpinaku i zbóż spożycie wapnia z jelita jest mniejszy ze względu na obecność w tych kwaśnych, szczawiowego. Przyswajanie wapnia jest trudne w przypadku cukrzycy lub przy wykonywaniu pewnych leków. Ale do realizacji procesu wymagane witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A i D.

Produkty mleczne zawierają wapń i najbardziej wysoką biodostępność elementu. Stanowią one około 75% dziennego zapotrzebowania na wapń. Wiodącą pozycję w tym zakresie jest jogurt, który jest nie tylko pyszny smak, ale również z najwyższą ilością przyswajalnego wapnia. Codziennie włączenie w diecie zmniejsza ryzyko osteoporozy i jest najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania chorobie. Co to jest prawdziwe dla większości ludzi, którzy nie mogą trawić laktozy w mleku - 47% z nich cierpi z powodu osteoporozy.

Dziś, osteoporoza jest poważny problem zdrowotny i społeczny w społeczeństwie. Charakteryzuje się ona postępującym spadkiem masy kostnej i pogorszenia jego mikrostruktury - kość staje się krucha i łamliwa nawet po niewielkim skoku. Jednym z czynników ryzyka osteoporozy jest wiek. Wraz z wiekiem, utrata masy kostnej może sięgać 30-40% dla kobiet i 20-30% u mężczyzn. Zagrożonych i młodzieży ze względu na wzrost kości. Są one wymagane do 1500 mg wapnia na dzień, a badania wykazały, że dietetycznych otrzymują 50-60% tej ilości. Regularne spożywanie żywności z wapniem jest niezbędna do budowy mocnych kości i zapobiegać osteoporozie.

Stwierdzono, że wapń reguluje ciśnienie krwi. Istnieje ścisły związek między biologicznie wchłaniane wapnia w diecie i zmniejszyć nadciśnienie. Niewątpliwie, utrzymanie prawidłowej masy ciała jest jednym z głównych sposobów kontrolowania ciśnienia krwi.

Wapń także zmniejsza ryzyko raka okrężnicy przez związanie kwasów tłuszczowych i kwasów żółciowych z żywnością, takich jak eliminacja podrażnienia okrężnicy. Najnowsze badania również wskazują na korzystny wpływ elementu. Duża zawartość w żywności zmniejsza tworzenie się kamieni nerkowych.Ilość 850 mg wapnia na dzień jest wystarczająca do efektywnego usuwania szczawianów przez organizm może być zasilany z jogurtu o obniżonej zawartości tłuszczu. Wapń jest niezawodne zapobieganie chorobom barierę jelitową. Łączy się szereg korzystnych mikroorganizmów w błonie śluzowej jelit i tworzy pieluchy biologiczną. Z wyżej stwierdzono, że jasne jest, że wapń bierze udział w wielu ważnych procesach fizjologicznych.Stały brak elementu może prowadzić do poważnych konsekwencji dla szkieletu i normalnego funkcjonowania organizmu.

Produkt liczyć składniki
Мigdały Мigdały
Sezam Sezam
Szpinak Szpinak
Brokuły Brokuły
Pietruszka Pietruszka
Jabłko Jabłko
Pomidor Pomidor
Cytryna Cytryna
Soczewica Soczewica
(13) Magnez
Selen
Potrzebne w niewielkich ilościach w organizmie. Zapobiega stres utleniania i tworzenia wolnych rodników, wspiera hormony tarczycy w budownictwie.
Witamina B6
Witamina B6 pomaga większość systemów w organizmie człowieka do funkcji - w tym układu krążenia, przewodu pokarmowego, układu immunologicznego, układu mięśniowego i nerwowego. B6 jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i czynności mózgu, jak również do produkcji pewnych hormonów.
witamina b17
uznanelekarstwo na raka zaleca profilaktyczne jego . regularne stosowanie w małych ilościach , podobnie jak inne witaminy .
Fosfor
Fosfor jest potrzebny do podziału komórek ciała, w celu zwiększenia masy mięśniowej, wspiera pracę serca, nerek i układu nerwowego. Również udział w absorpcji tłuszczu. Zawarte w kozim serem, żółtka jaj, ryżu, sezamu, słonecznika, orzechów włoskich, zły karp, tuńczyk.
Potasu
Istotnym elementem udział w metabolizmie ludzkich. Bierze udział w transporcie tlenu, jak również w oddzieleniu niepotrzebnych substancji z organizmu.
Treonina
Udział w metabolizmie człowieka.
Witamina B5
Udział w procesie wzrostu i rozwoju ośrodkowego układu nerwowego, funkcji nadnerczy w przekształcaniu tłuszczu i cukru w energię. Konieczne i układ immunologiczny produkcji przeciwciał w przeciwieństwie do toksyn. Możliwe jest, że sam korpus można go zsyntetyzować.
Witamina B3
Jest to konieczne dla procesu powstawania energii w komórkach. Skład enzymów, które pomagają komórkę. Normalizacji funkcji żołądka i trzustki.
Witamina B2
Potrzebne do wzrostu i rozmnażania. Uczestniczyć w rozwoju włosów, paznokci i skóry. Ma korzystny wpływ na widzenie, zmęczenia oczu, zapobiega zapalenie jamy ustnej, poprawia trawienie innych substancji: węglowodany, tłuszcze i białka.
Witamina B1
Stymuluje wzrost. Ułatwia przetwarzanie węglowodanów. Utrzymanie normalnego funkcjonowania układu nerwowego, mięśni i serca.
Wapń
Buduje kości i zęby. Udział w innych ważnych funkcji ekologicznych.Niedobór tego pierwiastka może prowadzić do poważnych konsekwencji dla szkieletu i normalnego funkcjonowania organizmu.
żelazo
Żelazo jest istotnym składnikiem. Buduje hemoglobiny i pomaga transportu tlenu do komórek, a tym samym przyczynia się do powstawania energii, wzrostu i żywotności zwalczania zewnętrznych organów.
| (0)
Cebula
1 - 10 od sumy 88