Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
oriz të bardhë
emër

oriz të bardhë


përbërësit
Kategoria e produktit impuls ;
Produkti është i dobishëm për tru , dhëmbët, kockat dhe kockave , tiroide;
Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
355.00 0.50 6.50 79.00 100.00
Në produkt u gjetën :
emër : Magnez
emër : selen
Nevojshme në sasi të vogla në trup. Ndalon stresit oksidimi dhe krijimin e radikaleve të lira, mbështet hormoneve tiroide në ndërtesë.
emër : Vitamina B6
Vitamina B6 ndihmon shumicën e sistemeve në trupin e njeriut ndaj funksionit - duke përfshirë kardiovaskulare, ndihmon tretjen e ushqimit, sistemi imunitar, muskulor dhe nervor. B6 është e nevojshme për zhvillimin e duhur dhe funksionin e trurit, si dhe për prodhimin e hormoneve të caktuara.
emër : fosfor
fosfor është e nevojshme për ndarjen e qelizave të trupit, për të rritur në masë të muskujve , të mbështetur punën e zemrës , veshkave dhe sistemit nervor . i përfshirë edhe në thithjen e yndyrës . përfshira në djathë dhie , vezë e verdhë veze , oriz , susam , luledielli, arre ,
emër : kalium
një element i rëndësishëm i përfshirë në metabolizmin e njeriut . merr pjesë në transportin e oksigjenit , si dhe në ndarjen e substancave të panevojshme nga trupi
është e nevojshme për procesin e formimit të energjisë në qelizat . pjesë e enzimeve të cilat ndihmojnë në qelizë . normalizojë funksionin e stomakut dhe të pankreasit .
promovonrritje . lehtësonpërpunimin e karbohidrateve . ruanfunksionimin normal të sistemit nervor , muskujt dhe zemrën .
emër : hekur
hekur është një përbërës jetik . ajo ndërton hemoglobinë dhe ndihmon oksigjen transportit të qelizave dhe në këtë mënyrë kontribuon në formimin e energjisë, vitalitetit , rritjen dhe kundërvënien organe të jashtme .
Nuk përbërësit e rrezikshme gjetur