Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
lakër
emër

lakër


përbërësit
Produkti është Alkaline ulët
Kategoria e produktit perime ;
Produkti është i dobishëm për stomak , veshka , sytë , tru ;
Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
23.00 0.06 1.27 5.51 100.00
Në produkt u gjetën :
emër : vitaminë c
i përfshirë në formimin e indeve njerëzore të sistemit imunitar . shtytje . Efekti i favorshëm në shërimin plagë . është jashtëzakonisht e dobishme për atletët dhe njerëzit me aktivitet fizik .
të nevojshme për rritjen dhe riprodhimin . të marrë pjesë në zhvillimin e flokëve, thonjve dhe lëkurë . ka një efekt i dobishëm për vizionin , lodhje sy, parandalon inflamacion në zgavrën me gojë , mbështet tretjen e substancave të tjera : karbohidratet, yndyrnat dhe proteinat .
promovonrritje . lehtësonpërpunimin e karbohidrateve . ruanfunksionimin normal të sistemit nervor , muskujt dhe zemrën .
vitaminë a ka shumë funksione : ajo është e rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin , mirëmbajtjen e sistemit imunitar dhe vizionit të mirë .
Nuk përbërësit e rrezikshme gjetur