Cooking

Kur, kā un vai persona, kas ir cooking pārtikas jūs ēdat, ir kāds tuvu jums ir ne mazāk svarīga kā kvalitāti un raksturu pārtikas kopumā. Gaļa no dzīvniekiem, kas audzēti normālos apstākļos - brīvi, ar labu pārtiku ir vairāk noderīgs, nekā gaļa dzīvnieku, kas tiek izvirzīts necilvēcīgos apstākļos un kas ir pieblīvēts ar to, kas zina, ko. Augļi un dārzeņi, kas tiek apstrādāti ar tonnas ķimikāliju ir atšķirīga uzturvērtība un garša, nekā tie audzēti bez pārmērīga cilvēka iejaukšanās.

Ja kāds tuvu jums, vai jūs pats ir pavārs pārtikas jūs ēdat, tas ir normāli likt labākajiem plāksnes, un pat tad, ja jūs kaut ko papildus, tas tiks nodots caur rokām, jūs pats veiks apzinātu atbildību tā. Par pārtikas vārīti ar uzņēmumiem un korporācijām kā produktu lielos daudzumos daudz cilvēku, jūs nezināt, kas tas ir tajā, pat ja tas aptvēra tūkstošiem standartiem uz papīra.

Augļi un dārzeņi, kam nav standartizēta forma ir ne tikai, ka tas ir iespējams, satur vairāk uzturvērtību, bet ir lētāki.

Vai gaļas grunti, kas iet caur jūsu mājās? Normāls maltīte ilgst vienu nedēļu, ar - lielāko daļu laika stāv ledusskapī, augļi sāk pasliktināties, un maize sacietē uz nedēļu, un otrais ir jau sapelējis. Kas notiek ar jūsu pārtiku?

Vai jūs skatienu lietderīgās lietošanas precēm? Un turklāt Vai jūs domājat, kāds ir kopējais glabāšanas laiks - mēnesis - gads ?! Ir izņēmumi, bet par ilgāku derīguma pārtikas, jums ir jābūt vairāk aizdomīgs par to uzturvērtību kvalitāti.

Jā, pārtikas sagatavošana prasa laiku, bet šoreiz atgriežas ar veselību un enerģiju. Lai cepti kartupeļi jums ir mizu viņiem, samazināt tos, apcep tos, lai nodzēstu traukus pēc tam. Tā vietā, lai visu, kas smags jūs varat iegādāties kartupeļus no ātrās ēdināšanas ķēdēs un ēst divas ēdienreizes dienā, 7 dienas nedēļā. Pat ignorējot to, kartupeļi tiek izmantoti un kā tie tiek sagatavoti, jāapsver, vai ir vērts. Varbūt tur ir iemesls, daži pārtika ir vārīti lēnāk un jums ir mazāk iekšējais stimuls gatavot un sagatavot viņus, un jūs darāt to attiecīgi mazāk. Varbūt pārtika nav tik noderīga, vai arī tas ir vienkārši noderīga mazākos daudzumos.

Un ko jūs domājat par saldētu vai gatavi ēdieni? Ja jums ir jāizvēlas pārtika, kas stāvēja mēnešiem saldētavā vai vienu, kas ir nesen plosījās no dārza, kas tu izvēlētos? Pirmais varētu būt gatavs uz piecām minūtēm mikroviļņu krāsnī, un ir tāda pati garša kā otro, bet ir tāda pati uzturvērtību? ES šaubos.

Akcija
Pievienot komentāru
Publikācijas, kas saistīti ar pašreizējo